28.8 C
Skopje, NM
16/09/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Erdogan kërcënon Turqinë: Do t’i japim përgjigjen që meriton

Presidenti i Turk, Rexhep Taip Erdogan gjatë konferencës së mbajtur ditën e sotme ka paralajmëruar dhe kërcënuar Greqinë se do i japë përgjigjen që meriton sa i përket situatës në Mesdheun Lindor.

“Ne do të dijmë t’i japim përgjigjen që meriton Greqia dhe Qiproja greke. I kemi treguar të gjithëve që s’do të ketë plan që nuk respekton të drejtat e vendit tonë dhe Qipros turke në Mesdheun Lindor“, u shpreh presidenti turk.

Anija Turke Oruç Reis u rikthye për fushatën e saj të hidrokarbureve në Mesdheun Lindor.

Retorika e Erdogan ndryshon dita ditës ndërsa perëndimi mbështet Greqinë por BE pavarësisht paralajmërimeve të shumta nuk ka ndërmarrë sanksione për Turqinë.

Ditën e djeshme Erdogan theksonte se Turqia ka qëllime të mira, por sot deklaron se nuk ka në plan të sakrifikojë të drejtat e Qipros turke në Mesdheun Lindor.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com