33.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Свет mk

Ердоган: Европска Унија им подлегна на уцените

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, оцени дека ЕУ подлегнала на уцените од Грција и Кипар во врска со ситуацијата во Iсточен Медитеран.

Тој ѝ го рече тоа на германската канцеларка Ангела Меркел за време на видеоповик, пренесува „Ројтерс“.

Ердоган ѝ рече на Меркел дека минатонеделните одлуки донесени на самитот на ЕУ не се доволни за надминување на проблемите во односите меѓу Анкара и Брисел, соопштено е од кабинетот на Ердоган.

Related posts

Лавров: Русија има добри односи со Хрватска

Admin

Ердоган: Турција сака да ja гради иднината со ЕУ

Admin

Во Италија масовно апсење поради детска порнографија

Admin

ЕК: Вакцина за сите во исто време, сразмерно бројот на жители

Admin

Навални: Знам кој сакаше да ме убие

Admin

Нов Зеланд – единствена земја во светот која се справи со коронавирусот

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More