20.7 C
Los Angeles
August 15, 2022
DailyNews – MK
Showbiz

Era Istrefi: FIFA më kërkoi ta heq foton me shqiponjën, qava shumë

Asokohe, Era postoi në rrjetin social edhe një foto duke bërë shqiponjën, foto të cilën iu desh ta fshinte, por veprimi i saj solli tepër reagime dhe bëri bujë.

Era tregoi sot në “Më lër të flas” se ia kërkuan organizatorët e FIFA-s që ta fshinte foton pasi ishte cilësuar si lëvizje politike.

“Njerëzit nuk duan ta dini sesi ka qenë. 2 bilionë njerëz e kishim audiencën. Puna ime është të dal në skenë për të kënduar, çka mi ka ndez ndjenjat shumë ka qenë suporti i shqiptarëve dhe kjo është përcjellë te unë shumë. Në një moment e bëra edhe shqiponjën sepse e ndjeva dhe ishte moment i bukur shumë, por më thanë që duhet ta fshihja se është lëvizje politike. M’i lëndoj pak ndjenjat, me të thënë të drejtën unë u lëndova pa fund, u ndjeva e diskriminuar, qava, thash pse s’mund të jem krenare. Çfarë kishte gabim, por u mundoja t’i kuptoja dhe e hoqa. Por më e rëndësishme ishte ndjenja dhe fotoja nuk kishte aq rëndësi. Por pas një viti e kam nxjerrë prapë”, tha Era.

Related posts

Fifi i tregon Granitit se dashuron dikë jashtë, ja ç’këshillë i jep ai

admin

Rita Ora merr vëmendjen me fotografitë e fundit, ndërsa shfaqet në poza joshëse

admin

“Sekret” e Ronela Hajatit renditet në pozitën e pestë si kënga më e dëgjuar e “Eurovision 2022” gjatë muajit mars

admin