24 C
Los Angeles
November 27, 2021
DailyNews – MK
Kosovë

Enver Hoxhaj zëvendëson Bedri Hamzën, zgjidhet nënkryetar i Kuvendit të Kosovës

Enver Hoxhaj është zgjedhur nënkryetar i Kuvendit të Kosovës, pas dorëheqjes së Bedri Hamzës, i cili u zgjodh kryetar i Mitrovicës.

Me 80 vota për, asnjë kundër e asnjë abstenim, ai është zgjedhur nënkryetar i Kuvendit.

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka propozuar për nënkryetar të Kuvendit të Kosovës, deputetin, Enver Hoxhaj.

“Propozoj deputetin, profesor Enver Hoxhaj për nënkryetar të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës”, tha Tahiri.

Related posts

Rama: Serbia ta njohë Kosovën, që të kemi paqe përfundimtare në Ballkan

admin

Në 24 orët e fundit Kosova regjistron 7 raste të reja me Kovid-19

admin

Tahiri: Rama po i kontribuon krijimit të Serbisë së Madhe dhe destabilitet në Ballkan

admin