30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Shqipëri

EMRI/ Në kërkim për drogë, arrestohet 44-vjeçari në Vlorë

Vlorë- Një 44-vjeçar është arrestuar për shkak se ishte i shpallur në kërkim për kultivim kanabisi.

Bëhet fjalë për Andi Zana, 44 vjeç, banues në Vlorë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Gjirokastër e ka dënuar me 3 vjet e 4 muaj burgim, për veprat penale “Prodhim dhe shitje e narkotikëve” dhe “Kultivim i narkotikëve”. 44-vjeçari iu dorëzua shërbimeve të DVP Gjirokastër, për veprime të mëtejshme procedurale.

Njoftimi i policisë:

Vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Në vijim të punës për kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Vlorë u bë kapja e shtetasit të shpallur në kërkim Andi Zana, 44 vjeç, banues në Vlorë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Gjirokastër e ka dënuar me 3 vjet e 4 muaj burgim, për veprat penale “Prodhim dhe shitje e narkotikëve” dhe “Kultivim i narkotikëve”. 44-vjeçari iu dorëzua shërbimeve të DVP Gjirokastër, për veprime të mëtejshme procedurale
e.l/abcnews.al/

Related posts

Rritja ekonomike e qëndrueshme/ Kushtet e krijuara nga pandemia mund të kthehen në burim mundësish për ekonominë shqiptare, pse duhet t’i mbajmë sytë nga eksportet

Admin

Me 66 stacione/ Rama nxjerr pamjet: Ja kur do të nisë linja e madhe unazore në Tiranë

Admin

Çështja “Becchetti”/ PD nxjerr VIDEO: 447 milion euro, gjoba e Ramës për familjet shqiptare. SPAK të hetojë me përparësi

Admin

​Shqipëria rrezikohet nga “Delta”, zv.ministrja Tomini: Po presim rezultatet nga Berlini

Admin

Vaksinim i detyrueshëm për mësuesit në Shqipëri? Reagon Drejtoria e Arsimit Parauniversitar

Admin

Kryeprokurori Çela: Situata në disa prokurori të vendit është e rënduar, stoku i dosjeve mund të bëhet i papërballueshëm

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More