19.8 C
Skopje, NM
21/06/2021
DailyNews.mk
Шоубиз

Елизабет Мос во улога на конгресменката Кејти Хил

Елизабет Мос се подготвува да ја глуми поранешната американска конгресменка Кејти Хил во филмска адаптација на нејзините популарни мемоари.

Мос ќе ја портретира поранешната членка на американскиот Конгрес во претстојната филмска адаптација на мемоарите на 33-годишната Хил, која минатата година се најде во центарот на политичка бура откако се појавија скандалозни фотографии на кои позира гола, а потоа се откри дека била во бисексуална љубовна врска со нејзината партнерка, но и со машкиот асистент.

Мемоарите, со наслов „Таа ќе се крене“ со поднаслов „Како се станува воин во битката за вистинска еднаквост“, беа брзо преземени од „Блумхаус телевизија“ по нивното објавување во август.

Проектот моментално се развива како филм за стриминг платформа, а Хил ќе биде извршен продуцент, како што објави во вторникот „Дедлајн“.

Related posts

Марија Шарапова се сврши со британскиот милионер Александар Гилкс

Lea Musliju

Џорџ Клуни вели дека Том Круз не претерал со реакцијата за прекршување на Ковид протоколите

Lea Musliju

Џенифер Лопез со настап на Новогодишната вечер

Lea Musliju

Карди Би носи долна облека во видео за 29. роденден на сопругот Офсет

Lea Musliju

Ријана го промовира новиот производ од брендот „Фенти бјути“

Lea Musliju

Џорџ Клуни: Ова беше грозна година, но ќе излеземе посилни и подобри

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More