14.9 C
Los Angeles
December 6, 2021
DailyNews – MK
Kosovë

Elezi: Sot fillon numërimi i votave me kusht

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve sot do të fillojë numërimi i votave me kusht dhe atyre të personave me aftësi të kufizuara.

Lajmin për Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi.

Elezi tha se procesi i numërimit të këtyre votave do të fillojë në orën 16:00.

“Sot (18 nëntor, ora 16:00) në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve do të fillojë numërimi i votave me kusht dhe votave të personave me nevoja të veçanta, të cilat u takojnë raundit të dytë të Zgjedhjeve për Kryetarë të 21 Komunave që u mbajt më 14 nëntor”, ka deklaruar Elezi.

Ndryshe, raundi i dytë i zgjedhjeve lokale është mbajtur më 14 nëntor.

Related posts

Rritja e shpenzimeve kapitale “dëmton” sektorin privat

admin

Komandanti i Njësisë Speciale, Besart Ahmeti tregon se si u plagos në aksionin kundër kontrabandës në veri

admin

Angazhimi i ardhshëm i Vitisë dhe rezultati i dobët i LVV-së në balotazh, flet Albin Kurti

admin