23.8 C
Skopje, NM
27/07/2021
DailyNews.mk
Shqipëri

Edi Rama: Nga nesër muzika do të ndalet në orën 23:00 në çdo zonë turistike të banuar

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë me dije se nga nesër (e martë), muzika në lokale dhe klube do të lejohet deri në orën 23:00.

Shtyrja me një orë vjen pas protestës së një numri të lokaleve përgjatë Lungomares në Vlorë dhe në Shëngjin.

Po ashtu, Rama ka njoftuar se muzika do të lejohet përgjatë gjithë natës vetëm në ato pika që janë larg zonave të banuara.

“Siç është lajmëruar, nga data 20 korrik muzika do të ndalet në 23:00 në çdo zonë turistike të banuar dhe kush do të kërcejë e të këndojë tërë natën po të dojë, le të organizohet në natyrë, në pika ku nuk shqetëson njeri – si në tërë botën e civilizuar turistike”, ka shkruar Rama në rrjetet sociale.

Related posts

Ekipi shqiptar në Këshillin e Sigurimit, Xhaçka: Shqipëria do përfaqësohet nga më të mirët

Admin

Kryeministri Rama nga shkolla e kopshti “Perlat” në Durrës: Ka rilindur pas tërmetit, s’ka dallim nga godinat e komunave Europiane

Admin

Këshilltari gjerman i Bashës i shkruan ambasadores Yuri Kim: Berisha ka bërë shumë për perëndimin dhe Shqipërinë, ai është një njeri i SHBA dhe BE dhe s’ka lidhje me krimin

Admin

Shqipëri, temperaturat gjatë ditëve të ardhshme pritet të shkojnë deri në 43°C

Admin

Ministria e Shëndetësisë konfirmon mbërritjen e variantit “delta” të COVID në Shqipëri

Admin

Situata e Covid 19 në vendin tonë; Rastet e reja në 24 orët e fundit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More