22.8 C
Skopje, NM
30/07/2021
DailyNews.mk
Sport

E vështirë që Milani të transferojë Coutinhon

Ka pasur edhe një herë një mohim që Milan është në bisedime mbi një marrëveshje të mundshme për anëtarin e Barcelonës, Philippe Coutinho.

Ekzistojnë një numër burimesh që kanë raportuar interesimin e Rossonerëve për brazilianin dhe shtuan se një mundësi transferimi mund të jetë.

Skuadra katalunase duhet të ulë ndjeshëm pagat e ekipit të parë në mënyrë që të jetë në gjendje të përballojë rinovimin e Lionel Messi plus transferimet e tjera.

Reprezentuesi brazilian është hedhur në treg me një çmim të volitshëm sipas Calciomercato dhe drejtori sportiv Ricky Massara vlerëson shumë cilësitë e 29-vjeçarit, duke bërë një pyetje me agjencinë që përfaqëson Coutinhon.

Sidoqoftë, Fabrizio Romano pretendon se nuk ka bisedime në vazhdim midis Milan dhe Barcelona për Coutinho, të paktën që nga dita e sotme.

Por, Barcelona ende e konsideron përfaqësuesin e Brazilit që të jetë në treg ndërsa kërkon të shkarkojë kontrata të mëdha.

Related posts

Chelsea prezanton fanellat mysafire për edicionin e ri

Admin

Leicesteri e njofton Arsenalin për çmimin e James Maddison

Admin

Messi rikthehet në Barcelonë, gati kontrata e re në të cilën ka pranuar ulje të konsiderueshme të pagës

Admin

Arijanet Muric drejt huazimit në Superligën e Turqisë

Admin

Driton Kuka me mesazh emocionues pasi përfundon aventura e Kosovës në Tokio: Po më duket si në ëndërr me dy të arta, ne gëzohemi e qajmë së bashku

Admin

Burim Aliu me licencë për boksin amator dhe me shume plane për te ardhmen

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More