19.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Sport-al

E pranon Mancini: Ndryshimet e Holandës na kapën në befasi

Roberto Mancini ka komentuar barazimin ndaj Holandës.

Italia dhe Holanda kanë luajtur baras 1:1, në një ndeshje ku në fushë u pa një Holandë që nuk e kemi parë më herët.

Taktika 4-3-3 e holandezëve nuk u preferua nga Frank de Boer, i cili në këtë ndeshje zbriti me 5-3-2.

Kjo taktikë, sipas Roberto Mancini, kapi në befasi skuadrën kombëtare të Italisë, duke mos pasur mundësi të bënte më shumë.

“Është hera e parë që ata dolën me këtë sistem dhe ishte surprizuese, por ne e dinim se do të ishte ndeshje e vështirë”, ka thënë Mancini.

“Kundërshtarët janë aty po ashtu, ata krijojnë probleme dhe kjo është çfarë ndodhi këtë mbrëmje. Ne sulmuam dhe mendoj se krijuam më shumë mundësi”, shtoi selektori italian.

Kujtojmë se Italia luajti mbrëmë në Bergamo, për herë të parë pas 14 viteve. Ndeshja u aranzhua në këtë qytet në nder të viktimave të Covid-19, pasi Bergamo ishte zona më e goditur e vendit.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com