18.5 C
Los Angeles
November 29, 2021
DailyNews – MK
Sport

E përgjaku kundërshtarin, LeBron James pezullohet për herë të parë në karrierë

LeBron James është pezulluar për një ndeshje për herë të parë në karrierën e tij pas përplasjes me Isaiah Stewart teksa Los Angeles Lakers mundi Detroit Pistons të dielën e javës së kaluar.

Dyshja u përplasën pasi LA erdhi nga 17 pikë poshtë për të fituar 121-116.

James dhe Steëart u përjashtuan të dy për përplasjen e tyre – vetëm hera e parë në karrierën 19-vjeçare të James në NBA, ai u përjashtua për një lojë.

Steëart do të humbasë dy ndeshje për ashpërsinë e tij në përplasje.

Ngjarja ka ndodhur në tremujorin e tretë. James i LA u duk se goditi qendrën e Pistons, Stewart, në fytyrë ndërsa ata luftuan për një kërcim, duke e lënë atë me një çarje të madhe pranë syrit të tij të djathtë.

Stewart më pas u desh të mbahej vazhdimisht nga shokët e skuadrës dhe stafi stërvitor, ndërsa ai u përpoq të hakmerrej.

Të dy u përjashtuan nga loja pas një rishikimi zyrtar.

Të hënën, NBA tha se Stewart u pezullua për “përshkallëzimin” e incidentit dhe për ndjekjen e “në mënyrë të përsëritur dhe agresive” të James. James u pezullua për “goditjen e pamatur të Steëart në fytyrë” dhe “inicimin” e sherrit.

James do të vuajë pezullimin kur Lakers do të udhëtojë për të luajtur me New York Knicks.

“Të gjithë në ligë e dinë që LeBron nuk është një lojtar i ndyrë”, deklaroi shoku i skuadrës së James në Lakers, Anthony Davis. “Në fakt, kur ai e dinte se e goditi, sapo e bëri atë, ai e shikoi përsëri si “Oh, e faji im. Nuk doja ta bëja”.

“Ishte një lojë e vështirë me Isaiah”, deklaroi trajneri i Pistons, Dwane Casey. “Syri i tij u ça plotësisht dhe ai ishte i acaruar”.

Davis ishte më miri për Lakers me 30 pikë dhe Russell Westbrook shtoi 26 ndërsa Lakers u rikthyen nga 17 pikë në pjesën e dytë.

Related posts

Tyson Fury to remain on BBC Sports Personality of the Year award shortlist

Lea Musliju

Sheriffi dhe Interi luajnë për fitore, formacionet e mundshme

admin

Real Madrid pas yllit brazilian të Ajax

admin