17 C
Los Angeles
October 3, 2022
DailyNews – MK
Maqedoni

“E Majta” përgatitë kërkesë të re për referendum, nëse Xhaferi përsëri refuzon, shkohet në bllokadë totale

Shkup, 15 shtator – Partia politike “E Majta” do të ngritë iniciativë të re për referendum për anulimin e marrëveshjes me Bullgarinë. Këtë informatë sot e konfirmoi edhe deputeti i kësaj partie, Borisllav Krmov në Kuvend, informon Zhurnal.

Ai potencoi se ende nuk e kanë precizuar pyetjen e referendumit. Tha se tanimë kanë marrëvesje me VMRO-DPMNE-në nëse Xhaferi refuzon përsëri iniciativën. Nëse ndodhë kjo, dy partitë do ta bllokojnë totalisht Kuvendin./Zhurnal.mk

Related posts

Përfundoi “Shkolla verore 2022” për nxënësit e shkollave fillore nga shkollat e Gostivarit

admin

Regjistrimi zbuloi/ 1.615 martesa të të rinjve të moshës 15 deri në 19 vjeç

admin

Moti sot i vranët dhe me erë

admin