17 C
Los Angeles
October 3, 2022
DailyNews – MK
Kronika Sport

E dhimbshme: Vdes në moshën 23-vjeçare ish-futbollisti i FC Shkupit

Futbollisti Mariano Ondo, përfaqësues i Guinesë Ekuatoriale dhe ish-futbollist i Shkupit, ka humbur jetën të mërkurën në stërvitjen e kombëtares së tij në moshën 23-vjeçare, njoftojnë mediat e huaja.

Ondo po qëndronte në atdheun e tij dhe po stërvitej ndërsa priste dokumentet e nevojshme për t’u transferuar në Spanjë, me skuadrën e kategorisë së tretë Rapid de Bouzas, kur u rrëzua në stërvitje.

Siç raportojnë mediat spanjolle, futbollisti nuk po ndihej mirë në fund të stërvitjes dhe u rrëzua. Ai u dërgua me urgjencë në spital, por vetëm mund ta konstatonin vdekjen.

Related posts

Rrahje për të hipur në teleferik

admin

Në kërkim ndërkombëtar, arrestohet në Francë 27-vjeçari nga Dibra

admin

PSG përgatit ofertë të re për Skriniar, nuk frikësohet nga kërkesa e Inter për 80 milionë euro

admin