14.7 C
Los Angeles
May 23, 2022
DailyNews – MK
Kronika Maqedoni

Dy shtetas të Shqipërisë kapen me drogë në Maqedoni të Veriut

Shkup, 15 janar – Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se dje ka arrestuar dy shtetas të Shqipërisë, nga Durrësi pasi u kapën në Kërçovë me drogë – marihuanë.

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se dje ka arrestuar dy shtetas të Shqipërisë, nga Durrësi pasi u kapën në Kërçovë me drogë – marihuanë.

“Më datë 14.01.2022 në ora 20.40 në DPB Kërçovë janë arrestuar N.H.(27) dhe D.E.(25), që të dy nga Durrësi, Republika e Shqipërisë. Gjatë kontrollit të veturës “audi”, me targa të Shqipërisë, me të cilën kanë udhëtuar, policët kanë gjetur dhe marrë marihuanë”, qëndron në njoftim.

Kundër tyre do të vijojë kallëzim përkatës.

Related posts

Carovska: Ndërtojmë sistem me të cilin sigurojmë zhvillim të arsimit të lartë

admin

Myftinia e Dibrës: Lotët e zisë nuk ndalojnë

admin

Lëvizja Besa demanton: Thaçi gënjeu prap sonte , si shumë hera tjera

admin