11.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Bota

Dy gra në Florida maskohen si gjyshe për t’u vaksinuar kundër COVID-19

Skema e maskimit si “gjyshe” si duket nuk shkoi edhe shumë larg.

Dy gra në Florida u veshën si “gjyshe” në një përpjekje për t’u vaksinuar kundër COVID-19, deklaruan zyrtarët e shëndetit të enjten.

Veshja e tyre e çuditshme përfshinte, “mbulesat, dorezat, syzet – të gjitha”, tha Raul Pino drejtori i Departamentit të Shëndetësisë së Floridas në Orange County.

Punëtorët në qendrën e vaksinimit “Orange County Convention Center” vunë re se gratë “dukeshin qesharake” dhe i ndaluan ato para se të mund të vaksinoheshin, deklaroi Pino.

Përveç kësaj, gjithashtu u raportua edhe një problem me ID-të dhe patentat e shoferit që ato siguruan.

Bëhet e ditur se dyshja kishte shkuar për dozën e dytë të vaksinës, dhe me këtë rast Pino thotë se nuk e dinte se si ia dolën herën e parë dhe mbetet e paqartë nëse të dyja përdorën të njëjtën skemë.

“Unë nuk e di se si shpëtuan për herë të parë”, deklaroi ai.

Incidenti iu dorëzua autoriteteve lokale, të cilët lëshuan paralajmërime për shkelje në drejtim të tyre.

Autoritetet deklaruan se njëra nga gratë ishte 44-vjeçare dhe tjetra ishte 34-vjeçe.

Në Florida, vetëm personat e moshës 65 vjeç e lart, punonjësit shëndetësor dhe banorët e shtëpive të kujdesit dhe stafi kanë të drejtë të vaksinohen për momentin.

Related posts

Është zyrtare – largimi i kancelares Angela Merkel

Admin

Aksion i përbashkët europiano-amerikan: Arrestohen 150 persona, konfiskohen 31 milionë dollarë

Admin

Zgjidhja e problemit të kaosit në trafik, aeroportet italiane dhe ato franceze me infrastrukturë për taksitë fluturues

Admin

Gruaja e parë me ngjyrë në Bundestag – kush është Awet Tesfaiesus

Admin

Barbel Bas zgjidhet presidente e re e Bundestagut

Admin

Inteligjenca amerikane: Shteti Islamik mund ta sulmojë SHBA-në

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com