DailyNews.mk
Sport-al

Dy arsyet pse Aubameyang refuzoi Barcelonën

Ai nënshkroi edhe për tre vitet e ardhshme muajin e kaluar dhe kjo nënkupton që ai do të jetë së bashku me klubin deri në verën e vitit 2023.

Por, fati i tij mund të ishte ndryshe sepse Barcelona provoi të nënshkruante me atë. “Katalanasit”, të cilët e lejuan largimin e Luis Suarez drejt Atletico Madridit, janë duke kërkuar një sulmues dhe
Aubameyang ishte njëri nga emrat kryesorë në listën e tyre.

“Kisha disa oferta, sidomos nga Barcelona, por edhe nga disa klube të tjera”, pranoi Aubameyang për “Canale + France”

“Unë bisedova disa herë me trajnerin Arteta dhe ai më tha që mund të largohesha drejt ndonjë klubi tjetër për të tuar trofe, ose mund të qëndroja. Pas shumë kontakteve me të, ai më bindi me projektin e tij dhe kjo ishte arsyeja kryesore pse qëndrova me Arsenalin”.

“Arsyeja e dytë ishin tifozët. Që nga dita e parë kur erdha këtu, ata më trajtuan si njërin prej tyre. Prandaj, derisa unë jam njëri prej tyre, do të mbetem këtu”, u shpreh Aubameyang në fund.

Related posts

Mourinho kritikon Fernandesin: Në dy ndeshjet e fundit ai nuk ishte aty

Lea Musliju

“Euro 2020” vazhdon me dy derbi, kryesorja Çeki – Angli

Lea Musliju

Uells – Danimarkë, ndeshja tjetër e fazës 1/16 për “Euro 2020”

Lea Musliju

De Bruyne shpallet lojtari i ndeshjes Finlandë – Belgjikë

Lea Musliju

Danimarka kualifikohet tutje dhe e eliminon Rusinë nga “Euro 2020”

Lea Musliju

Zvicër, Angli, Çeki, Suedi dhe Francë kalojnë në fazën tjetër të “Euro 2020”

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More