9.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Dukagjini eliminon Drenicën, derisa Prishtina e Feronikeli në vazhdime

Dukagjini nga Liga e Parë e Kosovës, ka eliminuar Drenicën me rezultat minimal, 1-0.

Jeton Dushi shënoi golin e vetëm për Drenicën, me një goditje të fuqishme e dërgojë topin drejt rrjetës dhe zhbllokoi rezultatin për 1-0.

Në anën tjetër, Prishtina dhe Feronikeli nuk kanë arritur që të shënojnë gol edhe pas 90 minutave, me ç’rast ndeshja shkojë në vazhdime.

Leonit Abazi dhe Endrit Krasniqi patën nga një rast në ndeshje, por nuk arritën që të shënonin.

Theksojmë se nesër do të zhvillohen edhe tre ndeshje të tjera.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com