9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Duhet të ndodhë një ‘mrekulli’ që Pique të luajë ndaj Real Madrid

Gerard Pique nuk pritet të jetë i gatshëm për El Clasicon mes Barcelonës dhe Real Madrid më 10 prill.

Gjatë javës së kaluar, Pique filloi të ndjente shqetësime në gjurin e tij dhe njoftoi klubin dhe stafin mjekësor mbi këtë gjë.

Që nga fillimi i rikuperimit të tij, kapiteni i dytë i Barcelonës nuk ka përfunduar asnjë seancë stërvitore me klubin deri në fund dhe prezenca e tij në El Clasico nuk duket reale.

Ai do t’iu nënshtrohet testeve të reja të enjten, për të provuar edhe një herë nëse është gati.

Klubi nuk duket të rrezikojë lojtarin dhe ai mund të mbetet jashtë listës së skuadrës për këtë ndeshje, pasi do të duhej të ndodhte një ‘mrekulli’ që ai të jetë gati.

Në këtë ndeshje, përpos Barcelonës edhe Real Madrid do të luajë pa dyshen e mbrojtjes, pasi Sergio Ramos dhe Raphael Varane nuk janë të gatshëm.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com