5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Showbiz

Dua Lipa zë vendin e pestë në listën e “Billboard Hot 100”

Dua Lipa ka ndarë lajmin se ajo zuri vendin e 5 në top listën botërore.

Artistja e mirënjohur shqiptare, Dua Lipa, çdo ditë numëron suksese të reja me talentin e saj.

Me anë të postimit të fundit, artistja bëri të ditur se revista Billboard, e renditi projektin muzikor “Levitating”, të 5-tin në “Billboard Hot 100”.

Kjo këngë është pjesë e albumit më të ri të Dua Lipës, “Future Nostalgia”, të cilin ajo e publikoi disa muaj më parë.

“Physical” është një nga këngët më të dëgjuara të këtij albumi dhe ndaj është përzgjedhur për të qenë pjesë e listës muzikore të serialit “The Winx Saga”.

Ndërsa “Future Nostalgia” është rendistur si më i miri nga “Spotify” duke lënë pas emra të famshëm të muzikës si Ariana Grande, Pop Smoke, Taylor Swift.

Related posts

Kim Kardashian feston ditëlindjen e 41-të, familjarët e urojnë me fotografi të vjetra

Admin

“Mbarova mbas teje”/ Fifi i këndon Granitit, banorët brohorasin

Admin

Wanda Nara pranon se ka tradhtuar në të kaluarën

Admin

Ekipi i Dua Lipës do të ndihmojë në përzgjedhjen e këngëtarit për të përfaqësuar Mbretërinë e Bashkuar në “Eurovision 2022”

Admin

“Familjen time e ruaj vetë nga bushtrat” – Wanda ribashkohet me Icardin

Admin

Arbenita Ismajli duket në formë të mrekullueshme në pozat e reja e veshur në të zeza

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com