2.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Drita përkohësisht lidere e Superligës, mposht Feronikelin

Drita ka arritur ta mposht Feronikelin në kuadër të xhiros së 32-të të Superligës së Kosovës.

Gjilanasit avancuan që nga fillimi dhe kontrolluan lojën lehtë në këtë takim.

Fillimisht, ishte Alidemaj i cili realizoi në min 15’ nga një penalti e akorduar për gjilanasit.

Pjesa e parë përfundoi me avantazhin minimal të Dritës.

Në pjesën e dytë, Fazliu dyfishoi avantazhin në min 49’ dhe pas tij, në min 74’ golin e tretë e shënoi Xhevdet Shabani.

Marko Simonovski shënoi golin e nderit për Feronikelin në min 84′

Rezultati përfundimtar, Drita 3-1 Feronikeli.

Me këtë fitore, Drita ngjitet në pozitën e parë me 68 pikë, ndërsa Feronikeli mban pozitën e tetë me 35 pikë.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com