9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Drejtuesit e Bayernit për Haalandin: Mund të transferojmë çdo lojtar që dëshirojmë

Kryetar i Bordit Mbikëqyrës të Bayern Munich, Herbert Hainer, ka deklaruar së fundmi se ata mund të blejnë çdo lojtar që dëshirojnë.

Hainer ka theksuar se Bayerni është një fuqi e futbollit botëror dhe ka mundësi të blejë cilindo lojtar që ta dëshirojnë.

Megjithatë, edhe ai e pranon se pandemia ka ndikuar në të ardhurat e tyre, por duke kujtuar që kanë nënshkruar me Dayot Upamecano. “Vetëm dy javë më parë, Hasan Salihamidzic njoftoi se ne po nënshkruajmë një nga qendërmbrojtësit më të mirë në Dayot Upamecano”.

Hainer më pas vazhdoi duke thënë: “Megjithatë, ajo që është e sigurt është se në të ardhmen ne do të vazhdojmë të ndjekim rrugën tonë të suksesshme të nënshkrimit të lojtarëve të rinj me aftësi të jashtëzakonshme”.

Erling Haaland është duke u kërkuar nga shumë klube evropiane dhe largimi i tij nga Dortmund është shumë i mundshëm.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com