5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Drejtori i Dortmundit, Watzke: Haaland do jetë lojtari ynë edhe vitin tjetër

Drejtori i Borussia Dortmundit, Hans-Joachim Watzke ka mohuar se sulmuesi Erling Haaland do largohet në verë.

Norvegjezi ka mahnitur të gjithë këtë edicion, derisa kërkohet nga top gjigantët evropianë.

Raiola është në bisedime me top klubet, sidoqoftë Watkze ka mohuar mundësinë e largimit të sulmuesit.

“E njoh Raiolan për një kohë të gjatë dhe ia dal shumë mirë me të. Nuk është problem për ne”.

“Erling Haaland do mbetet lojtar i Borussia Dortmund edhe vitin tjetër”, deklaroi ai.

Ka spekulime që Haaland mund të largohet nëse paguhet vlera e 150 milionë eurove.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com