15.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni Përzgjedhjе nga redaktori

Drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme, mbështesin reformat në arsim

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës Milla Carovska sot në takmim me Shoqatën e drejtorëve të shkollave fillore dhe të mesme ka folur për vijimin e arsimit në gjysmëvjetorin e dytë dhe proceseve reformuese në arsim.

Siç potencuan nga Ministria, në takim drejtorët kanë dhënë përkrahje pa rezervë për reformat dhe kanë përmendur se tërësisht dhe me përkushtim do të përfshihen në tërë procesin e implementimit.

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës Milla Carovska ka potencuar se me reformën për herë të parë nxënësit vendosen në fokus të arsimit, ndërsa arsimtarët janë hallka kyçe e arsimit.

Ministrja ka sqaruar se shkollat duhet të bëhen vende interesante, ku do të nxitet kureshtja dhe mendimi kritik dhe kreativ i fëmijëve, dhe sipas saj, pikërisht kjo ofrohet me këtë reformë. (Zhurnal.mk)

Related posts

Arsovska nuk pranon debat me Shilegovin: Më degradon dhe mi mohon cilësitë e mia

Admin

Arifi: Ne thirremi në punën tonë paraprakisht

Admin

Taravari merr mbështetje edhe nga partia turke në Gostivar

Admin

Maqedoni, do të vlejnë fletëvotimet që nuk do të kenë vulë

Admin

Seanca e 115 e Qeverisë, ja vendimet

Admin

Istrefi: Prioritet i parë do te jetë zgjidhja e kaosit urbanistik në Strugë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com