1.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni TOP LAJM

Drejtoresha e QIK-ut, Sermine Purrini: Unë i them PO Visar Ganiut për të vazhduar rrugëtimin për një Çair më të gjelbër

Shkup, 19 shtator – Drejtoreshë e Qendrës Kulturore Informative, Sermine Purrini një grua që dha një kontribut të jashtëzakonshëm në ngritjen e kulturës shqiptare në Shkup, njëherit bartëse e listës së këshilltarëve në Komunën e Çairit nga radhët e BDI-së, u bënë apel Çairçanasve të shbështesin kryetarin aktual të Komunës së Çairit, Visar Ganiu, shkruan Zhurnal.mk

Ajo në një status në profilin e saj në fejsbuk, shkruan, “Ndjej nder, kënaqësi dhe përgjegjësi të madhe të jem bartëse e listës së këshilltarëve në Komunën e Çairit nga radhët e BDI-së.

Deri më tani Visar Ganiu , sëbashku me skuadrën e tij ka bërë një punë të admirueshme si kryetar miqësor për komunitetin e Çairit.

Prandaj, unë i them PO Visar Ganiut për të vazhduar sëbashku këtë rrugëtim dhe duke bashkëpunuar të japim më të mirën tonë për një Çair më të gjelbër, më të pastër, më të afërt dhe më rekreativ për të gjithë banorët dhe vizituesit e këtij ambienti tonë të bukur!”, ka shkruar Sermine Purrini

Të mirë e të dashur Çairçanas,Ndjej nder, kënaqësi dhe përgjegjësi të madhe të jem bartëse e listës së këshilltarëve…

Posted by Sermine Purrini on Saturday, September 18, 2021

Related posts

Menduh Thaç: Fitorja e Qytetit të Shkupit varet nga BDI-ja në Shkup, ndërsa sonte i uroj fitore BDI-së në Tetovë

Admin

A do t’i kthehen qytetarët drurit për t’u ngrohur, shitësit: Interesimi për blerjen e drurit është i dobët

Admin

Pranohet ankesa e ASH-AAA-së, në Dibër do të ketë rivotim në një vendvotim

Admin

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski në takime me qytetarët e Peshtanit, Raçës, Elshanit

Admin

Forumi i gruas dhe ai rinor i BDi- Çair, organizuan marshin e blertë (FOTO)

Admin

Presidenti Pendarovski u ndau certifikata pjesëmarrësve të Shkollës së parë për politika

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com