5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Showbiz

“Downton Abbey 2” lansohet me këtë datë

Vazhdimi i filmit “Downton Abbey” vjen për Krishtlindje.

Filmi “Downton Abbey” po bën grupin përsëri bashkë, shkruan CNN.

Të hënën, Focus Features njoftoi se ka vendosur prodhimin me Gareth Neame’s Carnival Films në “Downton Abbey 2”.

“Ekipi kryesor do të kthehet përsëri për filmin e dytë i cili filloi xhirimin javën e kaluar dhe do të lansohet nareth Neame’s Carnival Films Krishtlindjen 2021,” sipas një njoftimi për shtyp duke shënuar njoftimin.

“Përveç kastit origjinal, Hugh Dancy, Laura Haddock, Nathalie Baye dhe Dominic West do të bashkohen me kastin”, thuhet ndër të tjera në njoftim.

Data e publikimit është caktuar për 22 dhjetor.

Bazuar në serialin jashtëzakonisht të popullarizuar pas Edwardian për familjen aristokrate britanike Crawley dhe shërbëtorët e tyre, filmi i parë u lansua më 2019.

Filmi ka të bëjë rreth një vizite mbretërore në familjen Crawley dhe stafin e Downton nga Mbreti dhe Mbretëresha e Anglisë më 1927 dhe përfundoi me një përshtatje për Familjen Mbretërore.

Krijuesi i “Downton” dhe fituesi i Çmimit të Akademisë, Julian Fellowes shkroi skenarin e vazhdimit dhe do të prodhojnë fitueset e çmimit Emmy dhe BAFTA, Gareth Neame dhe Liz Trubridge.

I nominuari për BAFTA dhe Emmy, Simon Curtis është regjisor.

Related posts

Kim Kardashian feston ditëlindjen e 41-të, familjarët e urojnë me fotografi të vjetra

Admin

“Mbarova mbas teje”/ Fifi i këndon Granitit, banorët brohorasin

Admin

Wanda Nara pranon se ka tradhtuar në të kaluarën

Admin

Ekipi i Dua Lipës do të ndihmojë në përzgjedhjen e këngëtarit për të përfaqësuar Mbretërinë e Bashkuar në “Eurovision 2022”

Admin

“Familjen time e ruaj vetë nga bushtrat” – Wanda ribashkohet me Icardin

Admin

Arbenita Ismajli duket në formë të mrekullueshme në pozat e reja e veshur në të zeza

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com