11.8 C
Skopje, NM
24/09/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Dortmund përfshin një 15-vjeçar në skuadrën e Ligës së Kampionëve

Borussia Dortmund ka përfshirë 15-vjeçarin Youssoufa Moukoko në skuadër për Ligën e Kampionëve.

Sulmuesi i ri tashmë ishte përfshirë në listën B, e cila përfshin futbollistë të rinj nga shkolla e klubit.

Kamerunasi i natyralizuar konsiderohet si një nga talentet më të mëdhenj në botë. Në moshën 12 vjeç, ai luajti për ekipin U-17 për “milionerët”.

Në sezonin e kaluar ai ishte golashënuesi më i mirë në Gjermani për skuadrat U-19 me 34 gola në 20 ndeshje, dhe ai gjithashtu kishte 10 asistime.

Moukoko do të marrë leje për të bërë debutimin e tij për Borussia Dortmund pas 20 nëntorit, kur të mbushë 16 vjeç, dhe klubi do të llogarisë tek ai në Ligën e Kampionëve.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com