33.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Donnarumma: Të gjithë donim që Ibra të kthehej për derbin kundër Interit

Zlatan Ibrahimovic është gati për derbin e Milanos, i cili do të luhet të shtunën me fillim nga ora 18:00.

Suedezi ishte i infektuar me COVID-19 dhe ishte e diskutueshme nëse do të jetë gati për derbin. Për fatin e mirë te Milanit, ai është rikuperuar me kohë dhe do të jetë në këtë derbi.

“Me Ibrën në fushë, Interi duket më pak i rrezikshëm”, ka deklaruar Donnarumma.

“Ne të gjithë donim që ai të kthehej dhe të ishte atje. Unë e di se ai është shumë i ngazëllyer për këtë ndeshje”, shtoi portieri i Milanit.

Ky do të jetë derbi i parë mes Interit dhe Milanit këtë sezon, me ‘Rossonerët’ që kanë pasur një start mahnitës, me tri fitore në po kaq ndeshje.

Kujtojmë se Zlatan Ibrahimovic në të kaluarën ka veshur edhe fanellën e Interit.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More