12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Bota

Donald Trump dhe Melania Trump kanë marrë vaksinën kundër Covid 19 para se të largoheshin nga Shtëpia e Bardhë, sipas burimeve

Raportohet se Trump dhe gruaja e tij morën të paktën dozën e parë të vaksinës përpara se ish-presidenti të largohej.

Lajmi u raportua për herë të parë nga New York Times.

Në daljen e tij të parë publike që kur u largua nga detyra më 20 janar, Trump foli në Konferencën e Veprimit Politik Konservator në Orlando, Florida, gjatë fundjavës.

Fjalimi i Trump përdori dhe fyerje personale ndaj Biden dhe dr.Anthony Fauci së bashku me teoritë e konspiracionit se si ai kishte fituar në të vërtetë zgjedhjet e fundit. cilin ai e mbajti mbi një orë pas orës së tij të planifikuar të fillimit.

Ai gjithashtu inkurajoi të gjithë për të marrë vaksinën kundër koronavirusit dhe vlerësoi administratën e tij. “Ne u kujdesëm për shumë njerëz, ne u kujdesëm për Joe Biden, sepse ai mori dozën e vaksinës e ti“, tha Trump, për Axios.

Në dhjetor, gjenerali i SHBA-së, Dr. Jerome Adams tha gjatë një intervistë në CBS se Trump po vonon vaksinimin e tij për shkak të një “arsyeje mjekësore” dhe citoi një trajtim eksperimental të antitrupave që iu dha ndërsa ishte duke u rikuperuar nga Covid në Tetor.

“Nga një këndvështrim shkencor, unë do t’i kujtoj njerëzit se presidenti ka pasur Covid brenda 90 ditëve të fundit,” tha Adams. “Ai mori antitrupa monoklonale. Ndoshta duhet të përmbaheni për të bërë vaksinën, të flisni me mjekun tuaj për të gjetur kohën e duhur“, shtoi ai.

Related posts

Zëdhënësi i Clinton: Gjendja e tij është përmirësuar, pritet të lirohet sot nga spitali

Admin

Çmimi i UNESCO-s për Arsimimin e Vajzave dhe Grave 2021, mbështetje për një rol unik të tyre

Admin

Gazpromi rus po e thellon krizën energjetike në Evropë

Admin

Policia australiane ka konfiskuar ngarkesën më të madhe ndonjëherë të heroinës, me vlerë prej 104 milionë dollarë

Admin

Olaf Scholz mund të jetë kancelari i ardhshëm i Gjermanisë

Admin

Ende nuk dihet nëse deputeti Sir David Amess kishte qenë në cak nga sulmuesi – autoritetet janë duke e hetuar rastin

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com