13 C
Los Angeles
December 3, 2021
DailyNews – MK
Shqipëri

“Do rrëzojmë çdo mur që na ndan nga Europa”, mesazhi i Metës në përvjetorin e Shembjes së Murit të Berlinit me këngën simbol ‘The Final Countdown’

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar sot përvjetorin e shembjes së Murit të Berlinit.

Përmes një mesazhi në ‘Facebook’, kreu i qeverisë theksoi se çdo mur që na ndan sot nga Europa e Bashkuar, është i destinuar të shembet.

MESAZH I METËS
Çdo mur, që na ndan sot nga Europa e Bashkuar, është i destinuar të shembet!
Liria, të drejtat dhe dinjiteti njerëzor, demokracia dhe shteti i së drejtës do të triumfojnë padiskutim!
Të bashkuar rreth këtyre vlerave do të afrohemi më shpejt drejt Europës!
Gëzuar përvjetorin e Shembjes së Murit të Berlinit! 🇦🇱🤝🇪🇺

https://www.facebook.com/ilirmetazyrtar/posts/430474345114473

Related posts

Në Shqipëri pak interes për dozën e tretë të vaksinës

admin

Serbët heqin flamurin kombëtar nga ambasada e Shqipërisë në Beograd

admin

“Dikur një ëndërr, sot një realitet”, Pacolli jep lajmin e mirë: Nis sot puna për ndërtimin e aeroportit të Vlorës, mega-projekt për ekonominë shqiptare

admin