10.8 C
Skopje, NM
15/06/2021
DailyNews.mk
Спорт

Џереми Грент ќе стане слободен играч

Кошаркарот на Денвер Нагетс Џереми Грант ќе ја искорости опцијата во договорот како слободен агент да го тестира пазарот. Договорот според кој треба да заработи 9.300.000 долари на Грент му истекува наредната сезона.

Целта на Грент е да обезбеди подобар договор, помеѓу 14 и 16.000.000 долари годишно. Една од опциите е и да остане во Денвер доколку клубот ги прифати неговите услови.

Според американските медиуми тој сигурно ќе остане во Денвер. Клубот има простор во „селер капот“ бидејќи договорите им истекуваат на Пол Милсап кој има годишна плата од 30.000.000 долари и на Мејсон Пламли (14.000.000 долари).

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More