1.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Showbiz

DJ që bashkëpunoi me Era Istrefin në gjyq me ish-të dashurën, e kërcënon me mesazhe

Diplo ka hapur një process gjyqësor ndaj një vajze.

Diplo ka nisur në një proces të ri gjyqësor duke pretenduar se ajo është e paqëndrueshme dhe rrezikshme sepse nuk do të ndalet së ngacmuari atë ose familjen e tij me mesazhe eksplicite dhe raciste, shkruan TMZ.

DJ i famshëm paraqiti dokumente duke pretenduar se Marchel Gabrielle Auguste është një “fanse e pamëshirshme dhe e paqëndrueshme që manipuloi ” jetën e tij vite më parë, por nuk mori asnjë përgjigje pasi ai e kundërshtoi atë.

Në dokumente, të marra nga TMZ, Diplo pretendon se Auguste ka shkuar në ekstreme dhe të rrezikshme për ta ngacmuar atë, me siç është krijimi i llogarive të rreme të rrjeteve sociale dhe përmbytja e DJ dhe familjes së tij me mesazhe seksualisht sugjeruese.

Diplo, i cili thotë se ai kishte një marrëdhënie të shkurtër konsensuale me Auguste më 2019 para se gjërat të shkonin në anë të kundërta më 2020, pretendon se ajo e bombardoi atë me 44 mesazhe që përfshinin video dhe regjistrime zanore që përfshinin Diplo.

Për më tepër, Diplo pretendon se ajo gjithashtu u dërgoi miqve dhe familjes së tij fotografi dhe video të qarta seksuale.

Ai gjithashtu pretendon se ajo do të paraqitej e paparalajmëruar në shtëpinë e tij dhe ai u bë aq i frikësuar për sjelljen e saj të çrregullt, saqë ai u shpreh i detyruar të shiste shtëpinë e tij muajin e kaluar.

Sikur gjërat nuk mund të përkeqësoheshin , Diplo pretendon se Auguste i dërgoi mamasë së fëmijës së tij mesazhe raciste dhe shqetësuese në fillim të këtij muaji, duke thënë gjëra të tilla, “kurvë e shëmtuar e lëkurës së errët” dhe “Shko vrit veten,  të shoh, nuk je e mrekullueshe”.

Diplo mori një urdhër ndalimi kundër Auguste në dhjetor. Në një moment, ajo gjithashtu mori një urdhër ndalimi të përkohshëm kundër tij pasi bëri akuzat e saj për hakmarrje me pornografi, të cilat Diplo i mohoi që urdhri i ndalimit u hodh përfundimisht.

Ai tani është në gjyq për ndjekje, shkelje dhe shpërndarje të materialeve private ose hakmarrje pornografike.

Avokati i tij, Bryan Freedman, tha për TMZ se “Siç e bën të qartë këtë ankesë, klienti im dhe familja e tij janë ngacmuar, ndjekur dhe abuzuar nga Auguste për shumë kohë  dhe është koha që gjykatat të ndërhyjnë dhe i dha fund sjelljes së saj të tmerrshme dhe të rrezikshme”.

Related posts

Martohet vajza e Paul Walker, Vin Diesel e përcjell në altar

Admin

Ende asnjë kallëzim penal për rastin! Ekspertët ligjorë tregojnë se çfarë mund të ndodhë me aktorin Alec Baldwin pas vrasjes aksidentale

Admin

Bora Zemani futet në Big Brother VIP, plotë emocione, puthje e përqafime në takimin me ish të dashurin Donald Veshaj

Admin

Kim Kardashian falënderon fansat për dashurinë e dhuruar edhe urimet për ditëlindjen e 41-të

Admin

Enca provokon nga Dubai, ekspozon gjoksin në dekoltenë e hapur

Admin

Adele kryeson top-listat me “Easy On Me”, shitjet më të larta në javën e parë për një këngë në pesë vjet

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com