2.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Dita e dytë vë në përballje rivalët e vjetër

Dita e ditë e Final 8 Kupës së Kosovës do të sjellë përballje shumë interesante.

Takimi i parë do të jetë ndërmjet Marigona Hill Prishtinës dhe AS Prishtinës në gjysmëfinale të Kupës së Ligës së Parë. Fituesi i këtij dueli do të ndeshet me RC Cola Dritën, ditën e premten.

Ponte Prizreni-Vëllaznimi është një sfidë shumë interesante, ku të dy skuadrat do të japin maksimumin për të triumfuar dhe për të kaluar në gjysmëfinale. Garat e Kupës dhurojnë befasi, andaj nuk ka favoritë.

Përballja e fundit e ditës së sotme është mes rivalëve të vjetër në basketbollin e Kosovës, Pejës dhe Sigal Prishtinës. Trofeu i Kupës është shumë i dëshiruar për këto dy skuadra me traditë në basketbollin e Kosovës.

Takimi pritet të jetë shumë interesant, ashtu siç kanë qenë përballjet mes këtyre dy skuadrave.

Orari

E enjte

13:00 Marigona Hill Prishtina – AS Prishtina

16:00 Grupi D: Ponte Prizreni – Vëllaznimi

19:00 Grupi A: Peja – Sigal Prishtina

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com