24.3 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Politika

Dita e diell do të shpallet ditë jo pune në Maqedoninë e Veriut

Kryeministri Zoran Zaev në ‘Facebook’ bëri të ditur se “Qeveria ka pranuar nismën që dita e diel të shpallet ditë jo pune”.

“Ia caktuam Ministrisë së Punës dhe Politikës Sociale që në afat prej 15 ditëve të parashtrojë rregullativën ligjore për këtë çështje”, shkruan Zaev.

Ai shton se ky vendim është në interes të qytetarëve dhe dita e diell do të jetë ditë pushimi, ditë për familjen dhe për vetveten.

Related posts

Qeveria nuk mendon tërheqjen e anëtarëve të saj nga Komisioni maqedono-bullgar

admin

Qeveria emëron 19 avokatë të rinjë shtetëror

admin

Lajm pikëllues: Ndërron jetë Enver Maliqi

admin