24 C
Los Angeles
November 28, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Dita e Alfabetit/ E hëna ditë jo pune për të gjithë shqiptarët

Shkup, 17 nëntor – Dita e hënë do të jetë ditë jo pune për të gjithë shqiptarët në Maqedoni.

Më 22 nëntor shënohet dita e Alfabetit, ndërsa kjo ditë është festë shtetërore për shqiptarët në Maqedoninë e Veriut.

Ministria për Punë dhe Politikë Sociale të gjithë qytetarëve shqiptarë u’a uron ditën e alfabetit shqip.//Zhurnal.mk

Related posts

BDI nesër mbledh Këshillin e Përgjithshëm për zhvillimet e fundit politike

admin

Arsovska: Këtë vit bora nuk do të na befasojë

admin

Lajçak: Të fillojnë, pa vonesë negociatat e BE-së me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

admin