DailyNews.mk
Sport-al

Diego Costa pëson lëndim muskulor në këmbën e majtë

Diego Costa pritet t’i mungojë për një kohë skuadrës së Atletico Madrid.

Sulmuesi spanjoll i Atletico Madrid, Diego Costa do të obligohet të qëndrojë pak kohë jashtë fushave të blerta.

Lojtari pësoi një lëndim në ndeshjen ndaj Celta Vigo, duke u zëvendësuar në pjesën e dytë.

Pas ndeshjes është konfirmuar se lojtari ka pësuar lëndim muskulor.

Koha e rikuperimit do të vlerësohet ditë pas ditë, pasi nuk është dhënë një datë e përafërt.

Joao Felix dhe Luis Suarez tashmë pritet të kenë më shumë minuta në dispozicion, me mungesën e Costa.

Related posts

Mourinho kritikon Fernandesin: Në dy ndeshjet e fundit ai nuk ishte aty

Lea Musliju

“Euro 2020” vazhdon me dy derbi, kryesorja Çeki – Angli

Lea Musliju

Uells – Danimarkë, ndeshja tjetër e fazës 1/16 për “Euro 2020”

Lea Musliju

De Bruyne shpallet lojtari i ndeshjes Finlandë – Belgjikë

Lea Musliju

Danimarka kualifikohet tutje dhe e eliminon Rusinë nga “Euro 2020”

Lea Musliju

Zvicër, Angli, Çeki, Suedi dhe Francë kalojnë në fazën tjetër të “Euro 2020”

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More