15.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Dëshmia e mjekut: Një koleg që punonte me një defibrilator në Spitalin Kovid vuri re tym

Tetovë, 10 shtator – Para shpërthimit të zjarrit të tmerrshëm në spitalin modular në Tetovë, në të cilin 14 persona humbën jetën dhe 12 u plagosënl, një mjek po përpiqej ta rikthente në jetë një pacient, konfirmoi për ” Free Press ” kolegu i tij nga menaxhmenti i qendrës covid të Tetovës. i cili donte të mbetej anonim.

Sipas portalit nga burimet e tyre, kur mjeku vuri re se kishte një defekt gjatë përdorimit të defibrilatorit.

Kolegu vuri re tymin dhe thirri shërbimin teknik. Pastaj ata më njoftuan dhe ndërsa mbërritëm nga departamenti tjetër, në tre ose katër minuta, pamë zjarrin. Nuk e di nëse druri mund të digjet kaq shpejt. Gjithçka ndodhi në pesë minuta. Të gjithë arritëm në një kohë të shkurtër. Kishte kaos. Kolegët u përpoqën të shpëtonin disa pacientë, duke nxjerrë disa prej tyre. Disa të afërm të ulur jashtë arritën të shpëtonin familjarë të tyre. Ne kritikojmë atë që kanë qenë brenda, por edhe nëse nuk janë brenda, ata ishin të gjithë rreth spitalit. Ne të gjithë jemi të lidhur me familjen këtu. Mjeku më informoi se gjatë punës me defibrilatorin, ai vuri re se kishte një defekt. Ai menjëherë i kërkoi stafit teknik që të vinte në spitalin modular. Në të njëjtën kohë, ai vuri re flakët, tymin dhe kështu filloi gjithçka, tha mjeku për “Free Press”.

Related posts

Forum i sigurisë në Ohër: Qasje kolektive për përgjigje të suksesshme ndaj kërcënimeve të reja të sigurisë

Admin

Borrell për B.Perëndimor: Është në zemër të Evropës, kemi përgjegjësi për paqe

Admin

Regjistrohet tërmet në Maqedoni

Admin

Ziadin Sela: Pas zgjedhjeve lokale do të rrëzohet kjo qeveri!

Admin

Bexheti: Gasifikimi i Tetovës një projekt gjigant që do e realizojmë për qytetin tonë (VIDEO)

Admin

Zudi Koka: Po të mos ishte ASH, vota ime do të shkonte për Sermine Purrinin

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com