11.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Dervisholli zyrtarizohet si ndihmës-trajner i Sokolit tek SC Gjilani

SC Gjilani ka zyrtarizuar Granit Dervishollin si ndihmës-trajneri i Bylbyl Sokolit në skuadër.Dervisholli do jetë përkrah Sokolit dhe asistentit Alban Hyseni, transmeton lajmi.net.Granit Dervisholli, më parë kishte qenë pjesë skuadrës së 2 Korrikut si futbollist profesionist. Karrierën e tij si trajner e nisi në ekipin e Ramiz Sadikut, ku ishte trajner dhe koordinator i grupmoshës nën 15 vjeç në këtë skuadër.

Graniti, i lindur në vitin 1993, është 27 vjeçar, do të nisë punë në skuadrën e Gjilanit, pas aventurës së tij të fundit me grupmoshat e 19 vjeçarëve të skuadrës prizerenase A&N ku gjithashtu kishte kryer funksionin si koordinator i shkollës së tyre të futbollit.Gjilani i ka uruar mirëseardhjen Granitit përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com