1.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Kronika Maqedoni

Denoncim i rremë për bombë para Qeverisë, personi është zbuluar dhe arrestuar

Shkup, 28 shtator – Nëpunësit policorë kanë arrestuar një person, i cili në ora 10:32 në SPB Shkup përmes telefonit ka paraqitur se gjatë vizitës së kryetares së KE-së Ursulla fon der Lajen do të aktivizohet mjet shpërthyes para ndërtesës së Qeverisë.

Nga MPB-ja informojnë se janë ndërmarrë masat dhe aktivitetet e nevojshme dhe është konfirmuar se denoncimi është i rremë.

“Personi I.M. është arrestuar në stacionin policor me urdhër të prokurorit publik, për procedurë të mëtutjeshme.

Denoncimi i rremë nuk ka ndikuar në vizitën e kryetares së KE-së dhe aktivitetet vazhdojnë sipas agjendës së planifikuar”, theksojnë nga Ministria. 

Related posts

Menduh Thaç: Fitorja e Qytetit të Shkupit varet nga BDI-ja në Shkup, ndërsa sonte i uroj fitore BDI-së në Tetovë

Admin

A do t’i kthehen qytetarët drurit për t’u ngrohur, shitësit: Interesimi për blerjen e drurit është i dobët

Admin

Pranohet ankesa e ASH-AAA-së, në Dibër do të ketë rivotim në një vendvotim

Admin

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski në takime me qytetarët e Peshtanit, Raçës, Elshanit

Admin

Forumi i gruas dhe ai rinor i BDi- Çair, organizuan marshin e blertë (FOTO)

Admin

Presidenti Pendarovski u ndau certifikata pjesëmarrësve të Shkollës së parë për politika

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com