5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Dëmet e shkaktuara nga përmbytjet, premtimi i Ramës: Shteti do të kompensojë gjithçka, siç ndodhi në 2010-ën

Kryeministri Edi Rama ka konfirmuar për banorët e prekur nga përmbytjet e këtyre ditëve të fundit se shteti do të kompensojë të gjitha dëmet e shkaktuara. Gjatë një konference për mediat lidhur me situatën në fjalë, teksa ka bërë një bilanc të dëmeve ai tha se do t’i kompensojë, sicc ka bërë dhe në rastin e vitit 2010.

“Numri i banesave të dëmtuara është krejt minimal, dhe i takon bashkive që të bëjnë vlerësime. Në zonën e Obotit, ku ka pasur problematikë, për transportin për bagëtitë, është garantuar ushqimi nga ministria e Bujqësisë dhe i është kaluar menjëherë fermerëve per të ushqyer bagëtitë për 10 ditë. Pjesa më e madhe e tokave të përmbytura këtë herë janë jo produktive. Nuk ka dëme të konsiderueshme, por çdo dëm që ligjërisht duhet kompensuar, do i bëjmë. Kemi kompensuar dhe dëmet e 2010-ës.”, tha Rama.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com