30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Bota

“Delta” rrit infektimet me COVID në Greqi

Në 24 orët e fundit në Greqi janë regjistruar 1834 raste të reja me COVID-19 dhe 8 vi kt ima.

Krahasuar me të dielën sot kemi një rritje të rasteve, pasi dje ishin 1558 të infektuar, por kemi një ulje të numrit të viktimave, pasi sot janë shënuar 2 fatalitete më pak. 123 pacientë janë të intubuar në spitale në luftë me sëmundjen. Greqia në muajin e fundit ka shënuar një rritje të lartë të të infektuarve si pasojë e variantit “Delta” duke u detyruar që të marrë masa shtrënguese në zona të caktuara, si në ishullin e famshëm Mykonos.

Related posts

Presidenti kroat tallet keq me serbët

Admin

Sërish përmbytje dhe dramë në Belgjikë: Uji bart vetura, përrenjtë në rrugë

Admin

Vriten dy ushtarë turq në Siri

Admin

110 të vdekur pas reshjeve të mëdha në Indi

Admin

Ligjvënësit amerikanë kërkojnë që Olimpiada më 2022 të mos mbahet në Pekin

Admin

CDC: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More