11.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Delegohen gjyqtarët për ndeshjet e xhiros 33-të në Superligë

Dita e mërkurë dhe e enjte do të jetë e mbushur me futboll, pasi do të luhen ndeshjet e xhiros së 33-të të Superligës së Kosovës.

Vëmendja e kësaj jave do të jetë në Gjilan, ku edhe do të zhvillohet derbi i “Anamoravës” mes Gjilanit dhe Dritës.

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se Shpëtim Murtezi do të jetë kryesori i kësaj ndeshje, derisa Dardan Çaka do të drejtojë ndeshjen Feronikeli – Trepça 89.

Ndeshjen mes Besës dhe Prishtinës do ta udhëheqe gjyqtari Visar Kastrati, ndërsa Mervan Bejtullahu do të jetë gjyqtari kryesor në ndeshjen Ballkani – Arbëria.

Më poshtë mund të shikoni edhe listën e plotë të gjyqtarëve të deleguar për secilën ndeshje të Superligës për këtë javë.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com