33.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Del Piero paralajmëron Juventusin, thotë se Inter dhe Atalanta janë favoritet për titullin

Ikona italiane e futbollit, Del Piero, beson se Inter dhe Atalanta do ta rrezikojnë seriozisht Juventusin.

Një start jo i mirë i sezonit nga Juve rrit edhe më shumë frikën për dështim në Serie A këtë edicion, dhe Del Piero tashmë ka identifikuar edhe rivalët.

“Inter dhe Atalanta janë kandidatët serioz për ‘Scudetto’. Atalanta kanë maturinë e duhur dhe pas barazimit në Torino sezonin e kaluar, kanë pishmanet e tyre”, ka thënë Del Piero.

“Lazio kanë kualitetet, por duhet të merren me përkushtim të dyfishtë, me Kupën. Dhe Inter, … epo ata shohin pesë ndryshime që kanë bërë ndaj Fiorentina dhe e dimë sa vendimtarë mund të jenë”, ishin fjalët e italianit.

Juve barazoi 2:2 me Romën këtë fundjavë, duke bërë hapin e parë fals nën urdhrat e Andrea Pirlo.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More