5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Deklarohet Enti: Regjistrimi nuk do të fillojë

Shkup, 1 prill – Zhurnal.mk – Në lidhje me situatën e re e krijuar, pasi dje nuk kaluan ndryshimet ligjore në Kuvend, Enti Shtetëror i Statistikave është sqaruar për rrjedhën e procesit të regjistrimit.

Nga ESHS thonë se derisa çështja e regjistrimit të zgjidhet në Kuvend, nuk do të fillohet asnjë aktivitet në teren për regjistrim të popullatës, informon Zhurnal.

Nga Enti shtojnë se duke patur parasysh që regjistrimi zgjatë 21 ditë, gjegjësisht deri më 21 prill, ESHS ka mjaftueshëm kohë që të gjitha aktivitetet e regjistrimit të përfundojnë në kohë.

“Në periudhën derisa pritet zgjidhje në Kuvend, Enti edhe një herë do të bëjë kontroll të të gjitha aktiviteteve tekniko-organizative në teren, që të jetë edhe më e sigurtë se gjithçka është gati për fillim eventual me regjistrim në teren”, shprehen nga ESHS.

Për gjitha aktivitetet tjera në vijim, nga ESHS do të lëshojnë komunikata zyrtare për informim.//Zhurnal.mk

Related posts

KSHZ hedh poshtë ankesat e partisë “E majta” në Maqedoni

Admin

Shilegov e paralajmëroi dislokimin e Hekuranës, Çimentores dhe industrisë tjetër të rëndë nga Shkupi

Admin

Dimitrov: Politika e vetos krijon ambient negativ dhe është investim në bërjen e armiqësisë

Admin

Analizë/ Votat e Besës mund të bëjnë dallimin në Tearcë, por kanë peshë të caktuar edhe në Gostivar, Çair dhe Strugë

Admin

Funksionar i lartë i LSDM-së: Nëse bie Shkupi, bie edhe Qeveria e Zaevit

Admin

Bexheti falenderon strukturat e partisë për fitoren madhështore në Saraj

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com