22.8 C
Skopje, NM
30/07/2021
DailyNews.mk
Sport-al

De Bruyne shpallet lojtari i ndeshjes Finlandë – Belgjikë

Belgjika vazhdoi me serinë pozitive duke mposhtur Finlandën.

Belgët fituan me rezultat 0 – 2.

Mesfushorin Kevin de Bruyne shkëlqeu në këtë ndeshje duke ndërtuar super aksione dhe me plotë meritë është zgjedhur nga UEFA si futbollisti i ndeshjes.

Ndërkohë, Belgjika së shpejti do ta mësojë kundërshtarin për fazën 1/16 e “Euro 2020”.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More