23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Sport-al

De Boer: Holanda bëri ndryshime për Italinë

Frank de Boer ka komentuar vendimet e tij për ndryshime taktike për ndeshjen ndaj Italinë.

Holanda dhe Italia kanë luajtu baras 1:1, në një ndeshje ku holandezët duket sikur i kanë zënë në befasi italianët me taktikat e përdorura.

Lidhur me ndryshimet ka folur edhe selektori i Holandës, Frank de Boer.

“Doja të luaja me pesë lojtarë prapa, kështu që sulmuesit e mi nuk do të kishin nevojë të ktheheshin prapa”, ka thënë De Boer.

“Ishte një këndvështrim racional për kundërshtarin, duke parë çfarë mund t’i japim në këmbim. Në këtë rast, do të thoshte sakrificë për lojtarët se Berghuis”, shtoi trajneri.

Holanda luan gjithmonë me sistemin 4-3-3, por në ndeshjen e mbrëmshme ata zbritën në fushë me formacionin 5-3-2.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com