5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Danilo: Guardiola dhe Prilo kanë ide të ngjashme

Mbrojtësi i Juventusit, Danilo, ka thënë së fundmi se idetë mbi futbollin të trajnerit Andrea Prilo ngjasojnë me ato të Pep Guardiolës.

Ai zbuloi se Pirlo dhe trajneri i Manchester City, Pep Guardiola ndajnë ide të ngjashme ’dhe tha se trajneri i Juventusit i jep atij shumë liri.

“Më pëlqen shumë të marr pjesë në ndërtimin e lojës dhe Pirlo më jep shumë liri për të kontribuar mbi një gjë të tillë,” shtoi ai.“Ai dëshiron që unë të lëviz dhe ta prek shumë topin”.

“Ideja e tij duket mjaft e ngjashme me atë të Guardiolas. Pep dhe stafi i tij kanë një ide të futbollit shumë të ngjashme me Pirlo”, tha Danilo për Marca.

Ai për fund tha se ky stil i lojës i përshtatet shumë atij dhe po kalon kohë të mirë te Zonja e Vjetër.

Danilo nuk do të luajë në ndeshjen e dytë të Juventusit ndaj Portos në Ligën e Kampionëvë për arsye se është i suspenduar.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com