20.3 C
Los Angeles
December 6, 2021
DailyNews – MK
Sport

Dani Alves takohet me drejtuesit e Barcelonës, pritet të ndodh rikthimi befasues i brazilianit

Dani Alves ende mund të rikthehet te Barcelona, pasi ai vazhdon të kërkojë një klub për të përfunduar karrierën e tij.

Alves e ka kaluar vitin e fundit me klubin brazilian Sao Paulo, por ai u largua nga klubi në verë dhe ka zgjedhur të pushojë deri tani.

Megjithatë, ai mund të kthehet në janar, pasi aktualisht është duke kërkuar për klubin e duhur për të përfunduar karrierën e tij, dhe sipas raporteve në Brazil, ai mund të jetë ende ish-klubi Barcelona.

Veterani fitoi gjithçka që mund të fitojë te Barca së bashku me trajnerin e ri Xavi mes viteve 2008 dhe 2016 dhe po ëndërron për një kthim në Camp Nou.

Sipas një raporti të UOL Esporte, Alves do të takohet me zyrtarët e Barçës këtë javë për të diskutuar një marrëveshje të mundshme, duke filluar nga janari.

Raportohet se Xavi do të ketë fjalën e fundit për çdo marrëveshje, por në këtë fazë është çështje për të gjetur se çfarë lloj kushtesh kërkon Alves.

Related posts

FA chairman Greg Clarke forced to apologise for using term ‘coloured’

Lea Musliju

Frank Lampard has emerged as the greatest threat to Jurgen Klopp, Pep Guardiola and Jose Mourinho

Lea Musliju

Lama: Shpresojë të fitoj sërisht “Gongun e Artë”

admin