26.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Shqipëri

Damian Gjiknuri: Partia Socialiste do ta ketë të shtrirë dorën e bashkëpunimit me opozitën

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste i sapo zgjedhur, Damian Gjiknuri ka reaguar pas seancës së kësaj të premte ku falënderon të gjithë mbështetësit e PS-së.

Gjiknuri përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka uruar sukses për të gjithë anëtarët e Kuvendit të ri dhe ka bërë me dije se Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste do të luajë rolin e çmueshëm për të çuar përpara proceset e rëndësishme legjislative, duke mbrojtur interesat e të gjithë qytetarëve shqiptarë.

Gjithashtu ai është shprehur se Partia Socialiste do ta ketë të shtrirë dorën e bashkëpunimit me opozitën në funksion të së ardhmes europiane të Shqipërisë

“Falenderim i përzemërt për 768,134 anëtarët, simpatizantët e mbështetësit që me votën e tyre i dhanë Partisë Socialiste dhe Edi Ramës shumicën e nevojshme dhe besimin për të udhëhequr Shqipërinë në 4 vitet e ardhshme.

Duke i uruar sukses Kuvendit të ri, shpreh besimin e plotë se me punën e tij, Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste do të luajë rolin e çmueshëm për të çuar përpara proceset e rëndësishme legjislative, duke mbrojtur interesat e të gjithë qytetarëve shqiptarë.

Partia Socialiste do ta ketë të shtrirë dorën e bashkëpunimit me opozitën në funksion të së ardhmes europiane të Shqipërisë”, shkruan Gjiknuri.

Related posts

Fon der Lajen: Jap mbështetje të plotë për fillimin e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në

Admin

Ballkani i Hapur/ Presidentja e KE-së: Çdo iniciativë që është brenda procesit të Berlinit, mirëpritet prej nesh

Admin

Integrimi në BE/ Mund të ketë presion? Përgjigjet Rama: Ne jemi në dashuri me BE, do na përqafojnë kur…

Admin

Fevziu për Kurtin: Inshallah do e bëje bashkimin e Shqipërisë me Kosovën

Admin

‘Lufta’ me COVID-19, mbërrijnë edhe 29,250 doza Pfizer në vendin tonë

Admin

Covid 19/ Ministria e Shëndetësisë: Rregjistrohen 295 raste të reja dhe 13 humbje jete në 24 orët e fundit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com