33.3 C
Los Angeles
August 8, 2022
DailyNews – MK
VIP YJET

D.Polo: Njihuni me dj shqiptar që po arrin sukses në muzikën elektronike

Muzika ka qenë gjithnjë hobi i tij, veçanërisht zhanre si, deep house, chill house, etj.

D.Polo ka realizuar një sërë bashkëpunimesh të suksesshme me artistët ndërkombëtar, si Massivedrum, DaDxDee, Hreez.

Ai është tashmë një emër i afrimuar në industrinë e “Deep House”.

Me muzikën e tij inovative Dj Polo mund të konsiderohet tashmë si një Dj që di fare mirë të ndezë diskotekat shqiptare dhe ato të huaja.

Një tjetër sukses i D.Polo konsiderohen edhe performancat e tij në “Ministry of Sound”, i cili është labeli më i madh në botë sa i takon muzikës elektronike.

D.Polo është duke punuar së fundmi me disa projekte muzikore të cilat do të publikohen së shpejti për adhuruesit e muzikës house. 

Related posts

Kylie Jenner ‘ngrit’ temperaturat me fustanin e shkurtër

admin

Ledri Vula i emocionon të gjithë me videon e ushtarit të UÇK-së, Avni Kastrati

admin

Martesa e John Legend dhe Chrissy Teigen bëhet më e fortë pas humbjes së fëmijës

admin