9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Crotone – Inter, formacionet zyrtare

Crotone do të ketë përballë liderin e Serie A, Interin.

Interi do të provojë me çdo kusht ta sigurojë titullin në kuadër të xhiros së 34-të të Serie A ndaj Crotones.

“Nerrazzurrët” në rast të fitores do të siguronin matematikisht titullin.

Kolarov dhe Vidal nuk do të jenë të gatshëm në këtë takim, por përpos tyre, Conte do të ketë gjithë skuadrën në dispozicion

Në anën tjetër, Crotone ka humbur betejën për mbijetesë dhe do të bie në Serie B. Ata qëndrojnë në vendin e fundit me 18 pikë.

Formacionet zyrtare të klubeve.

Inter: Handanovic, De Vrij, Skrinniar, Bastoni, Hakimi, Barella, Brozovic, Sensi, Darmian, Lautaro, Lukaku.

Crotone: Cordaz; Djidji, Golemic, Magallan; Molina, Messias, Cigarini, Zanellato, Reca; Ounas, Simy.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com